Haber

60’a yakın belediye başkanı yarın Kılıçdaroğlu ile görüşecek! Parti içi değişim sürecini konuşacaklar.

28 Mayıs Pazar günü yapılan 2. Cumhurbaşkanlığı seçiminden galip çıkan adayın Cumhurbaşkanı Erdoğan olması parti içindeki bazı dengelerin değişmesine neden oldu.

KILIÇDAROĞLU İLE DEĞİŞİM SÜRECİNİ TARTIŞACAKLAR

OySonuçlardan memnun olmayan 60’a yakın belediye başkanının yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile parti içi değişim sürecini görüşmek üzere bir araya geleceği öğrenildi.

“GENEL CUMHURBAŞKANI’NIN BİZE HAK VERECEĞİNE EMİNİZ”

“Değişim tepeden tırnağa olacak, sadece MYK’da kalamaz” ve “bayrak dalgalandırmak gibi bir niyet yok” fikrini belediye başkanlarının iletecekleri vurgulanıyor. Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre başkanlar, “Görüşmeden ne çıkacak?”

“DEĞİŞİM İÇİN VARIZ AMA ZARAR VERMEMELİ”

Ziyarete katılacak cumhurbaşkanlarından biri, toplantıda neler söyleyeceği ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyip desteklemedikleri konusunda ise, “Cumhurbaşkanlarının her biri farklı düşünüyor. Bu yüzden kimse ‘İmamoğlu’nu destekliyoruz’ ya da ‘Biz İmamoğlu’nu destekliyoruz’ demiyor. İstanbul’u kaybetmemenin önemini de biliyoruz.” Delege yapısı da belli. Biz değişimden yanayız ama bu değişim sancılı olmamalı. Genel liderimizi seviyoruz, üzmeden, üzmeden değişim olması gerektiğini düşünüyoruz.”

haberpersembe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu