Ekonomi

Bank of America, piyasadaki gerileme nedeniyle Asya’daki personelini işten çıkardı

Bank of America, Asya’daki iş gücünü yaklaşık 20 yatırım bankacısı azalttı; işten çıkarmaların çoğu, Çin anlaşmalarında uzmanlaşmış Hong Kong merkezli personeli etkiledi. Küçülme, bankanın Çin ve Hong Kong’da sert bir piyasa ortamıyla boğuştuğu bir dönemde gerçekleşti; burada hisse senedi piyasaları yakın zamanda birkaç yılın en düşük seviyelerine ulaşmış ve bölgedeki anlaşma umutları azalmıştı.

İşten çıkarılan üst düzey bankacılar arasında Hong Kong kapsama lideri ve APAC Gayrimenkul, Oyun ve Otelcilik eş lideri Winnie Ng ve Asya Sağlık Hizmetleri lideri Jessica Li de vardı. Bankanın kararı, şubede 2023 yılına kadar devam edecek daha geniş bir işten çıkarma eğiliminin ardından, bu yıl bölgesel yatırım bankacılığı ekibinde yapılan ilk önemli kesintiyi işaret ediyor.

Bu hamle, Çin’in zayıf toparlanmasına ve yabancı yatırım faaliyetlerinde düşüşe yol açan artan jeopolitik gerilimlere bir yanıttır. Banka işten çıkarmalar hakkında yorum yapmaktan kaçınsa da bu durum, Bank of America’nın anlaşma yapmada bir artış yaşadığı ABD piyasasıyla tam bir tezat oluşturuyor. Banka, dördüncü çeyrekte yatırım bankacılığı fiyatlarında %7 artış göstererek toplam 1,1 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

Etkilenen bankacıların ve işten çıkarmaların ayrıntıları, bilgiler kapalı kaldığı için kamuya açıklanmadı. Banka sözcüsü de konuyla ilgili açıklama yapmamayı tercih etti.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu