Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremzedelere saldırmak ayıptır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs seçimleri öncesinde partisinin Ankara İl Teşkilatı ve ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelere yapılan hakaretleri sert şekilde eleştirdi.

“Ülkemizde her şeyi değiştirdik ama muhalefeti değiştiremedik”

Açık farkla CHP’nin dengesini bozduğunu belirten Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Koalisyon ittifakının kendisine destek vermeyenlere yönelik saldırılarını depremzedeler örneğinde olduğu gibi herkes görüyor. CHP’li belediyeler, kesme yardımından depremzedeleri otellerden atmaya kadar her türlü rezaleti sergiliyor.

Sosyal medya kanallarını bir çok kez bataklık olarak gördük. Koalisyon masasının terör örgütleri ve onlara güvenen yapılarla bağlantısını biliyorduk ve tasvip etmiyorduk. Meğer insanlıkla bağları da kopmuş.

Terör saldırıları, deprem sarsıntıları nedeniyle milletin acısını meze yapmak isteyenlere meydanı bırakmadık, bırakmayacağız. Millet İttifakı içindeki tartışmalar, ülkemizin ve milletimizin gündemiyle yakından ve uzaktan yakından ilgili değildir.

Tek yaptıkları, kendi iç kargaşalarını bastırmak için bir masaya yumruk atmak. Allah’ın izniyle 28 Mayıs seçimlerini huzur içinde tamamlayarak ülke olarak önümüze bakacağız. Bu seçimlerin en değerli sonuçlarından biri muhalefet cephesinde yaşanacak büyük değişim olacaktır.

CHP, seçime birlikte gittiği ortakları üzerinden Türkiye siyasi tarihinin en büyük yankesiciliğine, deyim yerindeyse tarihin en büyük hortumlamasına maruz kalmıştır. Her zaman söylediğimiz gibi Türkiye’nin en büyük sorunu vizyoner, programcı, projeci, hayırda rekabete dayalı muhalefetin olmamasıdır. Ülkemizde her şeyi değiştirdik ama maalesef muhalefeti değiştiremedik. Bu seçimin inşallah yıllardır beklediğimiz bu değişime vesile olacağına inanıyorum.

habermarmaraereglisi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu