Haber

Fransa Çalışma Bakanı, bazı mesleklerin icrası için göçmenlerin işe alınmasının şart olduğunu söyledi.

Dussopt, Radio J’ye yaptığı açıklamada, özellikle mutfak yardımcılığı veya temizlik gibi mesleklerde yurt dışından gelen personel oranının ülke ortalamasının çok üzerinde olduğunu söyledi.

Dussopt, hizmet sektöründe çalışan göçmenlerin oranının yüzde 25 olduğunu belirtti. “Gerçeklerle yüzleşmek zorundayız. Onlarsız bu meslekler olmaz. Ülkemize göç olmadan bazı meslek sektörleri işlemez”dedi.

Dussopt, Paris’te restoranlarda yıllardır yasal iş sözleşmesiyle çalışan ancak ikamet etmeyen kişilerin olduğunu belirterek, sağ partilerin göçe şiddetle karşı çıktığını kaydetti.

karanlık, “[Göçmen reformu] konusunda birkaç hafta içinde bir fikir birliği olmazsa, reformu sunup sunmayacağımızı tekrar gözden geçireceğiz.”söz konusu.

Fransız Bakan, Yunanistan’da çok sayıda göçmenin hayatını kaybettiği tekne kazasının ulusal düzeydeki göçmen tartışmalarına yön verme ihtimalinin düşük olduğunu değerlendirdi.

Fransa, 2023 yılı sonuna kadar Meclis’e sunulması beklenen göçmenlik yasası ile oturma izni olmayan çalışanların konaklama, restoran, sağlık veya inşaat gibi temel branşlarda çalışmasına izin vermeye hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu