Haber

İmamoğlu: “Karadenizli Vatandaşlarımın Mayıs 2019 Seçimlerini İptal Ettiklerinde Verdikleri Cevabı Unuttular”

HABER: Berkay VAROL/ Kamera: Kemal SEVİNDİRİCİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Giresun’da; “Neyi unuttular? Mayıs 2019’da seçimi iptal ettiklerinde sırtımı dayadığım Karadenizli hemşehrilerimin Karadeniz’de verdiği cevabı unuttular. Ordu’da unuttular, Giresun’da unuttular, Trabzon’da unuttular.” , İstanbul’da unuttular. Ama eminim bu sefer unuttular. Hepiniz öyle güzel bir cevap vereceksiniz ki ömür boyu unutamayacaklar” dedi.

İBB’nin katkılarıyla yapılan Tirebolu Meydan Düzenlemesinin açılışı için bugün Giresun Piraziz’e giden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe meydanında kafasını karıştıran vatandaşlara seslendi. İmamoğlu şunları söyledi:

“Bugün doğduğum güzel diyarınıza, güzel coğrafyanıza gelmekten büyük onur duyuyorum. Piraziz’de olmaktan, Giresun’da olmaktan çok mutlu ve gururluyum. Dünyanın her köşesinde keyifli izler bırakmak için büyük bir titizlikle çalışılıyor. Türkiye’mizi ve cennet vatanımızı her köşesine hissettirmek için gösterdik.

Bu noktada İstanbul’umuzun mihenk taşı olan yüzbinlerce Giresunlu’dan hepinize selam ve saygılar getirdim. Tabii Piraziz’e çok titiz bir proje sunmak gibi bir dileğimiz vardı. Sona yaklaştık. Şimdi siz değerli belediye başkanımla birlikte yerinde inceleyeceğiz. En yakın zamanda hizmetinizde olması ümidiyle hem keyifli bir park hem de sosyal tesis alanını İstanbul halkı adına sizlere sunmaktan gurur duyuyorum. İyi şanlar.

Haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı milletimizin yanında dayanışma içinde olmaya geldim. Milletimizin iradesini yok sayanlara milletimizin büyük bir karşılık vereceğini düşünüyorum. Milletimizin, ‘Ben bunu tanımıyorum, yok sayıyorum’ diyenlerin kibrine karşı, ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ duygusuyla hareket edeceğini biliyorum ve biliyorum ki tüm bu hukuksuzluğa karşı en üst düzeyde yanıt verdiniz ve vereceksiniz.

Neyi unuttular? Mayıs 2019’da seçimi iptal ettiklerinde güvendiğim Karadenizli hemşerilerimin Karadeniz’de onlara verdiği cevabı unuttular. Ordu’da unuttular, Giresun’da unuttular, Trabzon’da unuttular, İstanbul’da unuttular. Ama bu sefer eminim ki hepiniz o kadar güzel bir cevap vereceksiniz ki ömür boyu akıllarında kalacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu