Ekonomi

İnşaat ve Elektrik Mühendisleri yeni ‘Başkanlarını’ seçti

İnşaat Mühendisleri Odası, yeni başkanını seçmek için 11 Şubat Pazar günü sandık başına gidiyor.

Cumhurbaşkanlığı adaylarından İnşaat Mühendisi Mustafa Keleş, Haber7’ye projelerini ve hedeflerini anlattı.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

“Bir yıl önce yaşanan deprem felaketinden sonra deprem kuşağında bir ülke olduğumuz gerçeği bir kez daha ortaya çıktı.”Keleş, bu noktada inşaat mühendislerine büyük görev düştüğünün altını çizdi.

Hedeflerinin Türkiye’deki inşaat mühendislerinin depreme dayanıklı yapılara sahip olma konusundaki farkındalığını artıracak projeler ortaya koymak olduğunu belirten Keleş, depreme dayanıklı binaların yapımına yönelik seminer ve eğitimler vermeyi planladıklarını belirtti.

Keleş, olası bir büyük İstanbul depreminde 100 bine yakın binanın risk altında olacağını belirtti. “Bu binaların bir an önce kentsel dönüşüme uğraması gerekiyor. Başkan seçilirsem ekibimle birlikte vatandaşları kentsel dönüşüm konusunda bilgilendirmek istiyoruz.” söz konusu. Keleş, bu konuyu milli bir dava olarak gördüklerini vurguladı.

Keleş ayrıca tüm oda üyelerini Pazar günkü seçimlerde oy kullanmaya davet etti.

“YENİ BİR UMUT, BİRLİKTE DEĞİŞİMİ BAŞARACAĞIZ”

Elektrik Mühendisleri Odası’nda da bu pazar günü seçim yapılıyor. Lider adayı Abdullah Karadağ, Haber7’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Meslektaşlarımıza özlük hakları ve iş güvenliği başta olmak üzere sahada karşılaşabilecekleri sorunlar konusunda hukuki danışmanlık desteği sağlayacağız.” söz konusu. Karadağ, ücretsiz danışman mühendis çalıştayı düzenleyerek alanda yaşanan sorunlara çözüm arayacaklarını belirtti. “EMO üyelik alanlarında faaliyet gösteren tüm üniversitelerde, Elektrikli Araçlar, Yeşil Ekonomi gibi teknolojik olarak belirlenmiş alanlarda çalışma sandalyeleri oluşturacağız. EMO benzeri genç toplulukların bu sandalyelerde teknik faaliyetlere katılmalarını ve Sanayi ile işbirlikleri kurmalarını destekleyeceğiz. ve Kamu Kurumları.” dedi. Karadağ, gençlerin uluslararası katılım ve katkılarının artırılması için üniversitelerle iş birliği yapacaklarına dikkat çekti. “Tüm üyelerimize hizmet veren danışma ve destek hattı açacağız”söz konusu.

 

 

KAYNAK: HABER7

haberkonyaalti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu