Ekonomi

Karayollarında ‘serbest geçiş dönemi’ başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ücretli şerit seçme zorunluluğu ve hız düşüşü nedeniyle gişeler önünde oluşan trafik akış düzensizliğini ortadan kaldırmak amacıyla Serbest Geçiş Sistemine geçtiklerini belirtti. .

Uraloğlu şöyle devam etti: “Karayollarında kesintisiz trafik akışını sağlamak için gişe olmadan gişelerin toplanmasını sağlayan Serbest Geçiş Sistemini Türkiye genelindeki 106 gişeden 20’sinde hayata geçirdik. 86’sını da kaldırarak dönüştüreceğiz. Daha fazla puan. Amacımız vatandaşlarımızın yaşadığı trafik sorununu en aza indirmek. “Bu noktada bakanlık olarak yapmamız gereken her türlü adımı atacağız.”

Bunlardan altısı İstanbul’da

İstanbul’da sistemle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Uraloğlu, şöyle devam etti: “İstanbul’un en büyük sorunlarından birinin, gözbebeğimiz olan trafik olduğunu söyledik ve bu noktada ne gerekiyorsa yapmak için kolları sıvadık. Gişelerden ödeme alma noktasında trafik sorununu takip ettik. “Arkadaşlarımızla ‘Bu noktada ne yapabiliriz?’ diye çalıştık. Serbest Geçiş Sistemini devreye alma kararı aldık.”

Saha düzenleme çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Uraloğlu, şöyle konuştu: “Eskiden trafik hızını azaltmak için gişelerden geçiş sağlarken artık bu uygulama yerini serbest geçişe bıraktı. Böylece bu bölgede trafik sıkışıklığının da önüne geçmiş oluyoruz. Türkiye genelinde 6’sı İstanbul’da olmak üzere 20 lokasyonumuz var.” “Serbest Geçiş Sistemi dönüşüm çalışmaları tamamlandı. Önümüzdeki günlerde İstanbul’un 5 ayrı gişe alanında hayata geçirmeyi planlıyoruz ve ihale hazırlıklarına devam ediyoruz. Böylece trafik akışını hızlandırmayı hedefliyoruz.”

Mahmutbey, Çamlıca, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Kurtköy ve Şekerpınar gişelerini Serbest Geçiş Sistemine dönüştürdüklerini belirten Uraloğlu, “Yakın gelecekte dönüştüreceğimiz noktalar Gebze, Samandıra, Ispartakule olacak. , Avcılar, Hadımköy.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu