Haber

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kızılcahamam’da gündemi değerlendirdi: (3)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK’nın İsveç’teki provokasyonuna ilişkin, “İsveç hükümetinin bu ağır provokasyona yanıtı yetersizdir. Hani İsveç terörden uzaklaşır? NATO çatısı altında bu ülkenin yanında nasıl olacağız?” dedim.

Bahçeli, Kızılcahamam kampının ardından milletvekilleri, Merkez Disiplin Kurulu (MDK) ve Merkez İdare Meclisi (MYK) üyeleriyle birlikte halk meydanına geldiği yerde basın toplantısı düzenledi.

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin sadece Türkiye’nin değil dünyanın gündeminde olduğunu belirten Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin halk oylamasıyla kabulü öncesi ve sonrasında nasıl küresel bir iftira ve itham süreci yaşandığını belirterek, artık böyle bir ortam gün yüzüne çıktı.

Bahçeli, “Türkiye’den intikam almak için sıraya giren iç ve dış ihanet cephesi, bulanık sularda balık tutmak için her yola, her kılık ve sinsi yola başvurmuştur.”

ABD’de yayınlanan Washington Post gazetesinde yer alan “Türkiye, 2023’te dünyanın en değerli seçimi olacak” açıklamaları dikkatleri Türkiye’ye daha da çekiyor ve ABD’de yayınlanan bir dergide seçimin 2023’e dönüşeceği iddia ediliyor. Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı’nı hedef alarak bir “kan banyosu” yapmak. Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Damarda akacak kan elbette durmaz, duramaz. Aklı başına gelsin, cinayet ve fesat hazırlıklarını yol yakınken bıraksın. Böyle bir karanlığa izin vermeyeceğiz, duracağız. aldanmayın 2023’ü lekelemeyeceğiz. bedelini ödemekten kurtulabilir.”

“Türk milletinin kim olduğunu zalimlere sandıkta göstereceğiz”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Washington Post gazetesinde “Türkler oy kullanana kadar Batılı liderler gergin bekleyecek” dedi. “Allah’ın izniyle onları tef gibi germeye, üzmeye, çıldırtmaya devam edeceğiz. Bu engelli zalimlere Türk milletinin kim olduğunu sandıkta göstereceğiz.” dedim.

Türkiye’nin haktan ve haysiyetten yana olan hakikat yolundan asla geri dönmeyeceğini vurgulayan Bahçeli, Ankara odaklı siyaset ve diplomasi seferberliğinden ayrılmanın söze konu olmayacağını belirtti.

“Zillet ittifakına akıl hocalığı yapan, siyasi destek veren, etrafımızı saran, güney sınırlarımızdan Akdeniz ve Ege’ye silah gösteren düşman ülkelere teslimiyet yoktur, teslimiyet yoktur, boyun eğdirme yoktur, teslimiyet yoktur, geri çekilme yoktur. Devlet Bahçeli, “Egemenlik haklarımızdan kesinlikle vazgeçilmeyecektir” dedi. ” şeklinde konuştu.

2023 seçimlerinin inançlı, huzurlu ve sakin bir ortamda yapılabilmesi için herkese ve her siyasi partiye ihmal edilemeyecek sorumluluklar düştüğünü kaydeden Bahçeli, “Demokratik ve vatandaşlık görevini sabote etmek suçtur, vatan hainliğidir, elbette vatan hainliğidir. Sonuçları ağırdır. Buna da kimse başvurmasın. İttifak lehine siyasi ortamı bulandırma, bulandırma, bulandırma, buz tutma, bunalım yaratma küfürleri milli iradeyi vurur, paramparça eder.” değerlendirmesini yaptı.

Provokasyonlara uygun bir ortamın derinleştiğini belirten Bahçeli, “Ancak dikkatliyiz, temkinliyiz, temkinliyiz, uyanık ve genç bir tavırla mücadelemizi sağlıyoruz.” dedim.

“2023 seçimleri zincirlenmek isteniyor”

Devlet Bahçeli, “Emperyalizmin şerefsiz maşası, başta sosyal medya olmak üzere her taraftan iftiralar atıyor, hassasiyetleri tırmalıyor, yaraları kanıyor” dedi. dedim.

Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı’nı zor duruma sokmak, şüphe uyandırmak ve soru işaretleri yaratmak için kurgulanan kaos planlarının olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“FETÖ’cüler, PKK’lılar, Türk düşmanları, yıkım unsurları, dış güçlerin namussuz uşakları, bölücüler ve reziller son şanslarını deniyorlar. Darbecilerin ümidi bir aşağılama ittifakıdır. Ekonomik tetikçilerin ümidi, salgınlar. Terörle mücadelemizden rahatsız olan, Akdeniz’den Karadeniz’e, Türklerin egemen karakterinden rahatsız olan Haçlı kalıntıları aşağılık ittifaktır.2023 seçimleri içeriden kiralanan işbirlikçiler tarafından zincirleniyor. ve dışımızda.Rüzgar kayadan bir şey kırmaz.Türk milleti 2023 seçimlerinde kaderini oylayacaktır.Türk milleti 2023 seçimlerinde milli şeref ve güvenliğini tercih edecektir.”

“İsveç teröristleri teşvik ediyor”

MHP Genel Başkanı Bahçeli de terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin Stockholm’de yaptığı provokasyonları şöyle değerlendirdi:

“İsveç’in başkenti Stockholm’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a benzer cansız bir modelin belediye binası önünde PKK/YPG hainleri tarafından ve azmettirilerek ayaklarına asılması erdemli ve onursuz bir hakarettir. Kim onu ​​hürriyet ve hürriyet ve hatta hürriyet bahanesiyle tefsir etmeye çalışırsa, sapıklıkta ortaktır.

İsveç hükümetinin bu ağır provokasyona tepkisi yetersizdir. Hani İsveç terörün ortasına bir mola verirdi? Teröristlerin meydan okuması nerede yapılacak? NATO çatısı altında bu ülkenin yanında nasıl olacağız? Nasıl buluşacağız? Biri biliyorsa, nasıl müttefik olacağız? Ayrılıkçı köpekleri bağlamayan hatta sınır dışı etmeyen İsveç’in NATO’ya katılımını nasıl ve hangi hakla onaylamamız bekleniyor? İsveç teröristleri teşvik ediyor. Bölücülere yer açar ve onları savunma çemberi içinde tutar. Mızrak artık çuvala sığmıyor. İsveç, teröristleri ya cezalandırmalı ya da sınır dışı etmelidir. Avrupa’nın bir terör kampına, bir tür mağara deliğine, terör sığınağına dönüştüğü bir felakettir ve sorumlu ülkeler günü geldiğinde acı sonuçlarına mutlaka katlanacaktır.

“Teslim lobisinin elebaşı Kılıçdaroğlu”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Aziz Atatürk’ün düşmana karşı mücadelede üç etkili gücün kararlılığını vurguladığını belirtti: “Milletin ta kendisi”, “TBMM” ve “Silahlı Kuvvetler”.

Atatürk’ün bizzat kendisinin bu üç gücün bir tarafta dışarda diğer tarafta savaştığını söylediğini belirten Bahçeli, Nutuk’ta “Asıl olan iç cephedir. Bu cephe bütün vatanın, bütün milletin oluşturduğu cephedir. Millet.Dış cephe doğrudan ordunun emrindedir.Düşmana karşı silahlı cephedir.Bu cephe sarsılabilir,değişebilir,yenilebilir ama bu durum asla bir ülkeyi veya bir milleti yok edemez.Önemli olan vatanı temelinden yıkan, milleti esir eden iç cephenin yıkılması.” formdaki terimleri işaret etti.

MHP lideri Bahçeli şunları söyledi:

“İç cephemizi çökertmeye ve milli direnişi kırmaya yönelik eş zamanlı operasyonlar olduğunu ve bu operasyonlara eşlik eden teslimiyetçilerin varlığını herkes ve hepimiz biliyoruz. Bu teslimiyetçi lobinin elebaşı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Türk Silahlı Kuvvetleri son küme toplantısında vesayete karşı çıkmak değil, küresel emperyalizme sempatik ve sempatik görünmenin pervasızlığı ve kabadayılığıdır.Sözleri, düşmanın komutanı olmaya talip bir zihniyetin apaçık ayıbıdır. “

“Ne yapsınlar? Arkalarını mı dönsünler?”

Kılıçdaroğlu’nun, “Askerlerin alkışı devlet için yolsuzluğun işaretidir.” “Freni tutmayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çamur saçan ağzından skandal sözler döküldü” dediğini söyleyen Devlet Bahçeli, bu konuşmanın bazı bölümlerini okudu.

MHP Genel Lideri Bahçeli, şöyle devam etti:

“Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik bu saldırıyı kınıyorum. Kahraman askerlerimizin giydiği üniformayı Ortadoğu’nun üniformasına benzeten Kılıçdaroğlu ahlaksızdır. Hiçbir Türk askeri cepheden kaçmamıştır. Aksini iddia eden Kılıçdaroğlu iftiracıdır.” . Haddini bilmesi gereken biri varsa askere düşman olan çarklı Kılıçdaroğlu’dur. Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesi ve tüm askerleri kahramandır. -Fırat Kalkanı’ndan Barış Pınarı’na kadar sınır operasyonları uykularını mı kaçırıyor? Şehitlerin ve gazilerin yurdu olduğu kadar peygamberlerin de yurdu olan Türk ordusu huzursuzluğun sebebi mi? Kılıçdaroğlu, fikir ve eylem birliği içinde.” PKK’nın sözcüsü olduğunu, ki kendisi olduğunu ne zaman anlayacak? Çünkü aynı rahatsızlıkları teröristlerin de duyduğunu bilmeyen var mı?

Türk askeri için savaş bir düğün şölenidir. Cepheden, savaştan, Türkiye’nin terörle mücadele azminden kaçanlar Kemal Kılıçdaroğlu ve rezil partilerdir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir. Milliyetçi Hareket Partisi en alt rütbesinden en üst rütbesine kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında, komuta kademesinin tamamen gerisindedir. Kılıçdaroğlu, yeni nesil Fırtına obüslerinin yoldaşlarını ve terörist yakınlarını birer birer patlatacağını unutmamalı, milli güvenliğimize yan bakanların darmadağın ve yanılgı içinde olduğunu unutmamalıdır.”

“15 Ocak 2023 prestijiyle seçimin startını veriyoruz”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cemil Meriç, “Taraf tutmayan insan, kişiliği felç olmuş insandır. Ben doğrunun yanındayım” dedi. yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Biz de hakkın, milletin ve hakkın yanındayız. Biz, emaneti ve himayeyi reddeden imanın tarafındayız. Tam bağımsızlığımızı ve milli bekamızı savunacak olan iman ve irade gücünün tarafındayız. kanın son damlasına kadar Misakımilli’ye yemin eden sarsılmaz biziz Vefadan yanayız ‘Ya istiklal ya ölüm!’ Fedakar diyen taraf biziz. Çağrımız önce vatanım milletim diyen herkese, diyen her kardeşimizedir.”

2023 seçimlerine çok sıkı hazırlanacaklarını, hiçbir zaaf ve gevşemeye izin vermeyeceklerini belirten Bahçeli, “Çalışacağız, başaracağız. Cumhuriyetin 100. yılını milletin zaferiyle taçlandıracağız. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimleri ne zaman yapılırsa yapılsın, seçim kararı nasıl alınırsa alınsın Milliyetçi Hareket Partisi olarak bugünden başlayarak 15 Ocak 2023 prestijiyle seçime başlıyoruz ve tüm dünyaya duyuruyoruz. bu doğrultuda ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

(Bitti)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu