Ekonomi

TÜDKİYEB Başkanı Çelik: “Yem fiyatlarındaki indirim ve sabit fiyatlar yetiştiricilerimiz adına sevindiricidir”

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı gübre ve karma yemlerde indirim ve fiyat sabitlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gübre ve yem konusunda vereceği müjdenin tarım sektörünü rahatlatacağını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin en önemli girdilerinden biri olan gübre fiyatlarını hem düşürecek, hem de tarım sektörünü rahatlatacak” dedi. çiftçilerimizin ve hayvancılığın en önemli girdisi olan karma yemlerin önümüzdeki yıl nisan ayında teslim edilmesi.Fiyatların mayıs ayı sonuna kadar sabitleneceğinin ülkemiz tarımı için sevindirici bir haber olması da ülkemiz tarımı için sevindiricidir. Kimyevi gübrelerde yüzde 13’e varan, karma yemlerde yüzde 5’e varan indirimler, fiyatların 4 aylık dönemde sabitlenmesi de bakanlığa verilen esasların yanı sıra değerli katkılar sağlayacak.Çiftçilerimize ve çiftçilerimize teşekkür ediyoruz. Yetiştiriciler bunun için” dedi.

Çelik, gübre ve yemdeki indirim ve fiyat sabitlemenin girdi maliyetlerini olumlu etkileyeceğini vurgulayan Çelik, “Bitkisel üretimin can damarı gübre, hayvancılığın can damarı yemdir. Gübrede indirim ve fiyat sabitleme ve yem bu can damarlarının can damarıdır.Fiyatların Nisan ayı sonuna kadar sabitlenmesi girdi maliyetlerini de olumlu etkileyecektir. Burada önemli bir konu da gübre ve yem fiyatlarının sabitleneceği, fiyatların düşmesi halinde yeniden açılacağı” diye konuştu. çiftçilerimizin ve yetiştiricilerimizin üretiminde. Üretimdeki artış tüketicilere olumlu yansıyacak ve gıda ürünlerine daha uygun fiyatlarla ulaşmalarını sağlayacaktır.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu