Haber

Tugay: “İki Haftalık Kader Yolculuğu!”

14 Mayıs 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve 28. TBMM genel seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, emeğin altını çizerek, 2 haftalık baht gezisine çıktığını söyledi. Türkiye’nin yüz yıllık geleceği.

“ONURUMUZU SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ!”

Tugay, 14 Mayıs seçimlerine yüksek katılım ve tercihlerinden dolayı Karşıyaka halkına teşekkür ederek açıklamasına başladı; “Değerli hemşerilerim, Karşıyakalılar olarak dün yapılan genel seçimlere yüksek katılımınız ve Genel Liderimize %80’in üzerinde vermiş olduğunuz takviye için çok teşekkür ediyorum. Minnettarlığım sonsuzdur. Seçim yapılacaktır. İnandığımız bedel için mücadele etmeye devam edeceğiz. Haksızlığa karşı adalet, zulme karşı özgürlük. Ülkemizi muhtaç edenlere karşı tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ideali için mücadele etmeye devam edeceğiz. eşitsizliklere karşı insanca bir yaşam için, onurumuzu savunmak için” dedi.

 

“HAKLI OLURSAK, İNANIRSANIZ, ÜLKEMİZİN TÜM İNSANLARI BUNA İNANABİLİR.”

2. tur seçimlerin önemine dikkat çeken ve millet iradesine vurgu yaparak açıklamasına devam eden Tugay, “Artık önümüzde sonucu belli olmayan, milletimizin kaderini değiştirebileceğimiz bir son seçim var. Muhtemelen yüz yaşında olacak ülkemizin geleceğini belirleyeceğimiz iki haftalık bir baht gezisi var. içinde. Bunu hiçbirimiz unutmamalıyız. Halkın iradesi esastır. Halkın iradesine saygısızlık asla kabul edilemez. Bu saygıyı sonuna kadar göstereceğiz. Ayrımcılık değil sevgi, saygı ve hak çerçevesinde buluşmak dedik. İki hafta içinde o inanç ve hayal galip gelmeli. Hepinizi buna inanmaya ve çaba göstermeye davet ediyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu