Rıza Çalımbay: “İnşallah daha iyi olacağız”
![](https://haber-mengen.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/riza-calimbay-insallah-daha-iyi-olacagiz-2c87rnsx.webp)
– Dilek Çalımbay: “İnşallah daha iyi durumda oluruz”
Sivasspor Teknik Müdürü Dilek Çalımbay:
“Ligde ne kadar iyi olursak diğer maçlara da o kadar hazır oluruz”
ANTALYA – SporToto Muhteşem Lig’in 22. haftasında Alanyaspor’u 3-0 mağlup eden Sivasspor’un Teknik Müdürü İstek Çalımbay, “Puan ve puanlara ihtiyacımız vardı. Bunu bu maçta da yapmamız gerekiyordu” dedi.
Süper Lig’in 22. haftasında Alanyaspor’a konuk olan Sivasspor, karşılaşmayı 3-0’lık skorla kazandı. Karşılaşma sonunda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Sivasspor Teknik Menajeri İstek Çalımbay, “Puan ve puanlara ihtiyacımız vardı. Bunu bu maçta da başarmamız gerekiyordu. Ortadan sonra haftalarca hep deplasmanda oynadık. 1 kez iç sahada oynadık yeterli galibiyet aldık maçın başından sonuna kadar oyun disiplinini bozmadan sistemli oynadık deplasmanda olması gerektiği gibi oynadık güzel bir galibiyet aldık “Bu sadece bir maç önümüzde daha çok maç var. İnşallah daha iyi bir pozisyonda oluruz. Çünkü gelmemiz gerekiyor. Mart ayında çok değerli bir Avrupa maçımız var. Bir de Türkiye Kupası var.” Ligde ne kadar iyi olursak diğer maçlara da o kadar iyi hazır oluruz. Takımı tebrik ediyorum, maçın başından sonuna kadar güzel bir oyunla yakışır bir galibiyet aldık” dedi.